Контрол на акаунтите в Windows 7

Модератори: bisolnev, cristo

Добави отговор
Bonfire
Име: Bon
Фамилия: Fire
Лице със зрителни увреждания: да

Контрол на акаунтите в Windows 7

Мнение от Bonfire » Вто Май 20, 2014 12:44 pm

Здравейте!
Имам въпрос относно оперирането с различните акаунти в Уин 7. Имам предвид тези, които не са създадени от потребителя, а които си съществуват в операционната система.
Наскоро преинсталирах ОС, инсталирах Уиндоус 7 Стартер, създадох още два допълнителни потребителски акаунта и ги настроих за работа според нуждите на ползвателите им. Дотук добре, но видях и друг акаунт, който не може да се изтрие или изключи от "Потребителски акаунти" в контролният панел. Знам, че има начин да се изключи или изтрие, съответно включи и т.н. от друго място, но не намирам такава опция.
Ще ви бъда много благодарен, ако разгледате малко по-обстойно управлението на акаунтите в Уиндоус 7, като направите и пояснение за евентуални разлики в отделните версии на Уиндоус-а.
Благодаря предварително за помощта!

cristo
Име: Владимир
Фамилия: Кършев
Специалист, работещ с хора с увреждания (рехабилитатор, комплексен инструктор, друго): да
Преподавател: да

Re: Контрол на акаунтите в Windows 7

Мнение от cristo » Сря Май 28, 2014 12:36 pm

Здравейте!
Ако може да ми предоставите списък с потребителите на системата в момента, използвайки командния прозорец.
За целта стартирайте command като отворите старт менюто и напишете cmd, или използвайки клавишната комбинация Windows key+R, въведете cmd и натиснете ентър. Командния прозорец трябва да бъде стартиран с администраторски права.
Въведете командата net user.
Копирайте и поставете резултатите от нея като отговор.
Прикачени файлове
net_user_web.jpg
net_user_web.jpg (17.88 KiB) Прегледано 11428 пъти

Bonfire

Мнение от Bonfire » Сря Май 28, 2014 6:32 pm

Изпълних командата както ме посъветвахте и получих това:
Administrator AdminPC Guest
UpdatusUser Потребител
The command completed successfully.
Предполагам, първият е скрития администраторски акаунт, вторият си е админ-а на системата, третия е ясно, че е гост, последният "Потребител" е създаден за ползвателите, а този, който ме притеснява с присъствието си е UpdatusUser.
Само да допълня, че имаше папка в "Потребители", но аз на няколко пъти я трих и сега не съществува. Мисля, че спря да се самосъздава, когато ограничих достъпа на този акаунт чрез родителски контрол, като не му дадох достъп до PC-то в нито един ден и час от зададените в менюто.

cristo
Специалист, работещ с хора с увреждания (рехабилитатор, комплексен инструктор, друго): да

Мнение от cristo » Чет Май 29, 2014 5:05 pm

Здравейте!
За да изтриете потребителя, в командния прозорец въведете следната команда:
net user UpdatusUser /DELETE
Изпълнете с Ентър.
Ако операцияте е успешна ще се получи следното съобщение: The command completed successfuly.
Проверявате останалите потребители с командата net user.
Успех с изтриването! :)

Bonfire

Мнение от Bonfire » Пон Юни 02, 2014 6:41 pm

Този акаунт е много упорит явно. Не ми стигат знания за унищожаването му. Ще поискам помощ, ако може. Ето какво пише след изпълняване на командата:
System error 5 has occurred.
Достъпът е отказан.

Bonfire

Мнение от Bonfire » Пон Юни 02, 2014 6:44 pm

P.S.
Забравих да спомена, че използвам акаунта AdminPC, който е с администраторски права.

cristo

Мнение от cristo » Вто Юни 03, 2014 5:26 pm

Здравейте!
Акаунт с администраторски права и администраторски акаунт са две различни неща в Windows.
Трябва да се активира administrator по следния начин:
1. Стартирайте command с администраторски права.
2. Въведете следната команда и я изпълнете с Ентър: net user administrator /active:yes
3. Излезте от потребителя, който ползвате в момента. Би трябвало да се е появила иконата на потребителя Administrator.
4. Влезте като потребител Administrator.
5. Повторете действията по изтриването на потребители от по-горния пост.
Това са стъпките, ако въпреки всичко има проблем, пишете за да помогна с каквото мога.

Bonfire

Мнение от Bonfire » Пет Юни 06, 2014 6:40 pm

Благодаря! Получи се през скрития администраторски акаунт. Само да спомена че се наложи да активирам cmd чрез Уин клавиш + R, че през сърч бара не се активира командният прозорец.

Добави отговор

Назад към